TátaFest 2024 už se připravuje

TátaFest pořádáme od roku 2012. Uspořádali jsme ho již na 4 místech v Ostravě, letos se vrací na Smetanovo náměstí, před divadlo Antonína Dvořáka. Připraven bude rodinný, gastro i hudební program.

Stejně jako slavíme Den matek, přijde nám skvělé oslavit také tatinky, na které se často neprávem zapomíná. A to už trápilo i američanku Sonoru Smart Doddovou více než sto let zpátky. Chtěla ocenit svého tatínka, válečného veterána a vdovce, který se o ní a další čtyři sourozence staral a 19. června 1910 v USA se povedlo uspořádat první oslavu. Brzy se toho chytli církevní hodnostáři a oslavy otců šířili, až nakonec prezident Nixon zavedl Den otců jako oficiální svátek.

V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či k jiným datům. V severských zemích, například ve Finsku, je Den otců oslavován druhou neděli v listopadu a červnový termín je vyhrazen Mezinárodnímu dni mužů, tedy i těm bezdětným. A i ty mi rádi uvidíme!

Už teď můžeme prozradit, že nebudou chybět vaše oblíbené podniky z Ostravy a okolí, zábava pro děti a samozřejmě ani kulturní vyžití… Kdo už nám potvrdil účast?
Cargo Bike Daddy,
Středisko volného času Ostrčilova,
Irikeramiki s hrnčířským kruhem a možností si jej zkusit,
Retro kola,
Mental cafe se zmrzlinou,
Švihej! – švihadla,
Teddy Eddie – angličtina pro malé děti,
Let it wood – dřevěné výrobky,
Lenys_svíčky
ad.

Tátům sláva a na viděnou v neděli 16. 6. od 15 hodin.